VŽ U14 : FK Neratovice – Byškovice 1:5 (1:1)

28.09.2019

Neproměněné šance a nabídnuté chyby stály za vysokou prohrou žižkovské čtrnáctky s Neratovicemi

Komentář trenéra Aleše Šmída: ,,Kluci vstoupili do utkání výborně. Hned ve 2. minutě utkání si na nahrávku hráče Vohralíka naběhl za obranu hráč Hnízdil, který dokázal prostřelit brankáře soupeře, a naši kluci se ujali vedení 1:0. Další průběh nenasvědčoval tomu, že by mělo dojít nějakému zásadnímu obratu v utkání. 

Kluci si vytvořili další šance, ale ty kužel nedokázali proměnit, což je náš dlouhodobý problém. Naopak soupeř na konci prvního poločasu, po zcela zbytečné chybě, z pokutového kopu srovnal na 1:1. Do druhého poločasu jsme šli s vírou zlepšení herního výkonu s větším pohybem a nabídkou. Bohužel jsme se nedokázali vypořádat s velmi jednoduchou hrou soupeře, který pouze nakopával balóny dopředu na své rychlé hráče a čekal na naše chyby. 

Tyto chyby přišly a soupeř je dokázal nemilosrdně trestat, přičemž nám postupně dal čtyři branky. Kluci i po prostřídání nedokázali již zareagovat a tak celý zápas skončil prohrou 1:5. Tento zápas byl o nevyužitých šancích na naší straně a naopak o nemilosrdném potrestání všech nabídnutých chyb soupeřem. Kluci nehrají uvolněně a sami se dokážou dostat do stresu tím, že nevyužívají své šance a následně dostanou branky po vlastních chybách. Pak už nemají hlavně psychické síly na obrat v zápase a trápí se. 

Na tento zápas musíme rychle zapomenout a jdeme dál"

8. kolo ČDŽ U14

FK Viktoria Žižkov U14 : FK Neratovice - Byškovice 1:5 (1:1)

Branky: 2. Hnízdil - 36. Schütz (pen.); 47. Kadlec; 50. Mára; 53. Jansa; 65. Mára. Rozhodčí: Kolář - Halašta, Jarina.

Žižkov U14: Soběslav (41. Buk) - V. Novák (58. Marek), Vohralík, Novotný, Melichar (66. Nedvěd) - J. Novák (53. Cafourek), Růžek, Joska (58. Tatar) - Bartoš, Hnízdil (58. Gecov), Mašek (66. Trávníček).