MÚ FK Baník Sokolov U14 : VŽ U14 5 : 1 (4 : 1)

01.09.2019

V první zářijový den jsme sehráli mistrovské utkání s týmem FK Baník Sokolov. Věděli jsme, že soupeř bude velmi kvalitní, což v minulé sezóně potvrdil tím, že vyhrál svou skupinu v žákovské lize mladších žáků. Do zápasu jsme vstoupili velice dobře, napadali jsme vysoko soupeře a povedlo se nám několik pěkných balónů za obranu soupeře. Kluci měli i první brankovou příležitost, ale bohužel jsme ji neproměnili. Hra se postupně vyrovnala a domácí začali být více na míči a v pohybu, což nám začalo dělat velké problémy. Byli jsme u všeho pozdě a přestali jsme běhat, a soupeř nás přehrával především ve středu hřiště. Mezi 20. až 36. minutou jsme měli totální výpadek a přestali jsme se zcela koncentrovat na hru. Soupeř toho využil a vstřelil nám za patnáct minut čtyři branky, přičemž dvě z nich jsme domácím zařídili skoro sami. Do konce poločasu se nám podařilo korigovat výsledek, když se ve 39. minutě po skrumáži před brankou domácích nadvakrát prosadil Lukáš Lojek. 

O přestávce jsme si museli v kabině hodně hlasitě některé věci vyříkat, zvláště to jakým způsobem chceme, aby naši hráči bránili a dostupovali hráče domácích ve středu hřiště. Do druhého poločasu jsme vstoupili opět velice dobře a hned na začátku jsme vstřelili branku, která však neplatila pro ofsajdové postavení našeho hráče. I po prostřídání naši kluci hráli lépe než v prvním poločase, nicméně nás domácí nepustili do žádné šance. Naše snaha skončila vždy před pokutovým územím soupeře. Naopak domácí vstřelili spornou pátou branku po předchozí zahrané ruce soupeře. Na závěr zápasu jsme si ještě vytvořili jednu brankovou příležitost, kdy Matěj Mašek šel sám na brankáře, ale při zakončení netrefil branku. Je nutné po právu pogratulovat soupeři za předvedený výkon v průběhu celého utkání, kdy hrál velmi vyzrále, účelně a zaslouženě vyhrál. 

Lze se domnívat, že tento soupeř bude favoritem celé naší divizní skupiny. Na druhou stranu si troufám říci, že náš předvedený výkon (s výjimkou těch nešťastných patnácti minut v prvním poločase) nekorespondoval s konečným výsledkem utkání, který byl pro nás až příliš krutý.

Sestava: Báča (41. Buk) - V. Novák (65. Frank), Cír (55. Joska), Vlašánek, Melichar (70. Hnízdil), - Vohralík (51. J. Novák), Růžek, Bartoš, - Lojek (72. Gecov), Mašek, Tatar (62. Novotný)

Branky : 20., 35. Berka; 33., 56. Büchner; 36 Kucharik - 39. Lojek

Nejlepší hráč: Jakub Růžek