MU: FK VŽ U 13 : ABC Braník 4 : 4

07.09.2018

(branky 1x Růžek, 1x J. Novák, 1x Tatar, 1x Vlašánek)

Sestava: Buk - Vohralík, Nedvěd, Cafourek, Růžek, J. Novák, Tatar, Melichar, Vlašánek, Gecov, Marek, Hnízdil.

Ve druhém mistrovském utkání žákovské ligy jsme na Vítkově přivítali hráče ABC Braník.

S tímto soupeřem jsou zápasy vždy velmi vyrovnané a mají zápal do poslední minuty utkání. Obdobně to bylo i tomto případě. V úvodu utkání jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu, ale bohužel jsme z tohoto tlaku branku nevstřelili. Soupeř se začal více herně prosazovat před naší brankou. První branku vstřelil soupeř po přímém kopu, kdy se naše ,,zeď" s hráči nepochopitelně rozestoupila. Kluci dále bojovali ale gólově se opět prosadil soupeř. Tentokrát z rohového kopu jsme si neobsadili hráče a ten mohl hlavičkou umístit míč za záda našeho brankaře. Naštěstí naši kluci hned zareagovali a jednou brankou snížili vedení soupeře.

Po přestávce naši kluci dokázali srovnat skóre. Nicméně soupeř šel znovu do vedení. Do posledních třiceti minut jsme šli s odhodláním, že soupeře budeme ještě více presovat při jeho rozehrávce od jejich brány a výsledek otočíme. Kluci bojovali a opravdu dokázali dvěma brankami otočit skóre na naší stranu. Soupeř nás začal trochu tlačit, ale i přesto jsme měli ještě dvě zcela jasné gólové situace, které jsme bohužel neproměnili. Soupeř naopak jednu svou šanci využil a tím vyrovnal na konečný výsledek 4:4. V tomto utkání jsme soupeři darovali tři branky našimi chybami a bohužel jsme své vyložené šance neproměnili. S ohledem na vývoj utkání a nasazení obou mužstev je remíza zasloužená. Naši kluci zaslouží pochvalu zejména za předvedenou nátlakovou hru při rozehrávce soupeře od jejich brány. Tuto herní činnost v současné době cvičíme v tréninkových jednotkách a kluci to realizují přímo v utkáních.