MÚ VŽ U14 : Varnsdorf 3 : 1 (2 : 0)

24.08.2019

Premiérové utkání v kategorii starších žáků jsme sehráli v domácím prostředí s Varnsdorfem.

Ačkoliv byli kluci hodně nervózní, což bylo vidět ještě před tím, než vstoupili na hřiště, zvládli utkání velmi dobře a zasloužili si vyhrát.

V prvním poločase jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu, což soupeř řešil pouze odkopy od své branky. Ve 13 minutě hráč Jan Tatar načasoval pěknou přihrávku za obranu soupeře na Lukáše Lojka, který sám postupoval na brankaře a následně střelou ke vzdálené tyči skóroval (1:0). V 17 minutě po dobrém napadání rozehrávky soupeře a chybě soupeřova brankáře vybojoval míč Lukáš Lojek a přidal druhou branku v utkání (2:0). Do konce prvního poločasu jsme měli ještě několik dobrých šancí na zvýšení celkového skóre, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Začátek druhého poločasu byl vyrovnaný na obou stranách a soupeř se začal více osmělovat hrou dopředu. V 52. minutě hráč Tyron Bartoš převzal míč na středu hřiště a následně si míč navedl na střelu ze vzdálenosti třiceti metrů, která skončila pod břevnem soupeřovi branky (3:0).

Soupeř se začal více prosazovat dopředu a vytvořil si gólové příležitosti. V 66. minutě po nedůsledném obranném zákroku našeho týmu a následné pěkné kombinaci ve středu hřiště, kterou soupeř přečíslil naši obranu, skóroval střelou na hranici velkého vápna hráč soupeře Forentník (3:1).

Zbytek utkání byl spíše o bojovnosti než o pěkných herních kombinacích. Utkání skončilo 3:1 a my jsme se mohli radovat z prvního mistrovského vítězství v kategorii starších žáků. Za předvedený výkon chci klukům poděkovat.

Sestava: Báča (41. Buk) - V. Novák (52. Mašek), Cír, Vlašánek (66. Joska), Nápravník (77. Gecov), - Vohralík, Růžek, Bartoš, - Trávníček, Lojek (66. Cafourek), Tatar (57. Hnízdil)

Branky: 13., 17.Lojek; 52. Bartoš - 66. Forentník

Nejlepší hráči utkání : Lukáš Lojek, Jan Tatar, Tyron Bartoš.