PÚ Liberec U14 : VŽ U14 2:3 (2:0)

07.08.2019

V rámci probíhajícího letního soustředění jsme sehráli utkání s Libercem.

Kluci již měli za sebou tři dny čtyř-fázového tréninku a tak jsme věděli, že budou unaveni a byli jsme sami zvědaví, jak to zvládnou s tímto silným soupeřem hrající ligovou soutěž ve starších žácích. Úkolem pro naše hráče bylo především napadat soupeřovu rozehrávku již od pokutového území soupeře a do tohoto napadání zapojovat co nejvíce hráčů. Taková hra je velmi fyzicky náročná a vyžaduje rovněž dobrou komunikaci mezi hráči. Kluci od počátku plnili tento úkol na jedničku a soupeř měl v některých případech veliký problém s vlastní rozehrávkou.

V prvním poločase bylo na obou stranách několik slibných šancí. Rozdíl byl jen v tom, že naši kluci v koncovce neproměnili tyto šance a soupeř dvě ano, čímž vedl 2:0.

Ve druhém poločase jsme pokračovali nadále ve vysokém napadání soupeřovi rozehrávky a začali se gólově prosazovat. První branku dal hráč Matěj Mašek. Následně po našem rozehraném rohovém kopu si soupeř dal vlastní branku a bylo to 2:2. Po faulu na našeho hráče se kopala penalta, kterou proměnil Tyron Bartoš a my jsme otočili zápas na 2:3. Do konce zápasu již nepadla žádná branka a my jsme vyhráli zcela zaslouženě 3:2, přičemž soupeř hrál rovněž velice dobře a zaslouží si velkou pochvalu za předvedenou hru. Kluci sehráli asi nejlepší utkání na velkém hřišti. V utkání, které se hrálo za velmi silného deště, dokázali hrát velmi fyzicky náročný styl hry a řada hráčů si sáhla na dno svých sil.

Byl to velmi výjimečný výkon a my trenéři jsme na kluky pyšní za to, co na hřišti předvedli.

Sestava: Báča - V.Novák, Cír, Vlašánek, Melichar - Vohralík, Růžek, Nápravník - Trávníček, Mašek, Bartoš.

Střídali: Buk, Hnízdil, Joska, Marek, Tatar.

Branky: Mašek, vlastní (Liberec), Bartoš