PÚ Písek U14 : VŽ U14 3:1 (3:0)

18.08.2019

Posledním přípravným zápasem a generálkou před prvním mistrovským utkáním byl zápas s FC Pískem U14.

Zápas jsme hráli skoro v pravé poledne, kdy teploty dosahovaly až 34 stupňů. Podmínky byly pro oba soupeře stejné a v prvním poločase se s nimi lépe vypořádali domácí hráči Písku.

Naši hráči měli problém s vlastní rozehrávkou v přímé spojitosti s rychlým napadáním soupeře. Zejména naše záloha nefungovala tak, jak by měla. Byla bez pohybu, nabídky a komunikace mezi jednotlivými hráči. Proto naše hra byla v některých pasážích založena pouze na dlouhých nákopech dopředu bez možnosti delšího udržení míče na polovině soupeře. K tomu se přidali některé nepřesnosti v obranné fázi, zejména nezajišťování stoperů při dlouhých nákopech soupeře na naší polovině hřiště a slabší pohyb krajních obránců. A když k tomu přidáme nevyužití dvou jasných gólových příležitostí a nastřelení dvou břeven, vyjde nám z toho to, že jsme v prvním poločase nevstřelili žádnou branku a naopak domácí hráči se trefili rovnou třikrát a vedli tak 3:0. O přestávce jsme si museli některé věci vyříkat v kabině, aby někteří hráči pochopili to, jak mají hrát a plnit své úkoly na hřišti. Do druhého poločasu jsme prostřídali některé hráče. Začátek druhého poločasu byl z naší strany velmi slušný. Dokonce jsme na chvilku našeho soupeře zavřeli na jeho polovině. Za tuto snahu jsme byli odvděčení vstřelenou brankou, kterou dal Jan Tatar.

Naše záloha fungoval lépe než v prvním poločase, ale s postupem času a z důvodu velkého vedra už kluci byli hodně unavení a zcela pochopitelně nedokázali hrát v takovém tempu. I ve druhém poločase jsme měli několik šancí, ale při jedné jsme trefili tyčku a v dalších jsme špatně řešili finální zakončení těchto akcí, což nás trápí již delší dobu. Náš brankář Michael Buk předvedl v druhém poločase několik výborných zákroků, kterými podržel náš tým. Zápas tak skončil výsledkem 3:1 pro domácí hráče. Klukům chci poděkovat za předvedený výkon v takových klimatických podmínkách, ale je stále co zlepšovat a zdokonalovat.

Sestava : Báča - Nedvěd, Cír, Vlašánek, Frank - Vohralík, Růžek, Bartoš - Trávníček, Lojek, Melichar.

Střídali: Buk, Cafourek, Novotný, Nápravník, Hnízdil, Tatar, Addo.

Branky: 1x Tatar