PÚ SK Kladno U14 : VŽ U14 2:5 (2:2)

10.09.2019

V úterý odpoledne jsme zavítali do Kladna, kde jsme sehráli přátelské utkání s domácím týmem U14, který v letošní sezóně ještě neprohrál žádné mistrovské utkání a prozatím vede svou divizní skupinu starších žáků. Po předchozích vydatných srážkách bylo hřiště velmi podmáčené, čímž celkový terén byl pro obě mužstva velmi náročný. Jak už bývá u nás zvykem tak kluci začali velmi dobře. Napadali soupeře, hodně běhali a snažili se kombinovat. To mělo za následek, že jsme se ujali vedení v zápase 2:0 po brankách hráčů Maška a Bartoše. V závěru prvního poločasu nás domácí zatlačili před naše pokutové území a naši kluci nebyli schopni podržet a rozehrát míč. Kladenští hráči do konce poločasu tak dokázali srovnat na 2:2.

Ve druhém poločase se nám nedařilo především více držet míč a naopak naše ztráty míčů vedly k tomu, že nás soupeř místy tlačil a my dokázali reagovat pouze snahou o rychlé brejky. Po jednom z nich jsme se dostali do vedení 3:2 brankou hráče Melichara. Soupeř si vytvořil mnoho šancí, ale nedokázal je využít. Naši kluci se do konce zápasu trefili ještě dvakrát, kdy nejdříve hráč Bartoš proměnil nařízenou penaltu a na konci zápasu dokázal ještě přidat branku hráč Gecov. Výsledek utkání tedy skončil 5:2 v náš prospěch. Herní výkon však nebyl takový, jak bychom očekávali. Kluci ztrácí hodně míčů, nevyužívají celý prostor hřiště a málo se snaží přenášet hru do volného prostoru. V přechodové fázi nám chybí větší nabídka ve spojitosti s rychlými a správnými výběry místa. Na tom všem budeme dále pracovat a vylepšovat tyto nedostatky v naší hře.

Sestava: Buk - V. Novák, Cír, Vlašánek, Frank - Růžek, Joska, J. Novák - Bartoš, Mašek, Melichar.

Střídali: Báča, Cafourek, Gecov, Marek, Maštera.

Nejlepší hráč: Bartoš.