VŽ U14 : Tempo Praha 2:1 (0:0)

14.08.2019

Po návratu ze soustředění jsme hráli další přátelské utkání.

Tentokrát jsme v domácím prostředí přivítali hráče Tempa Praha. Začátek zápasu nám moc nevyšel a hned v první minutě jsme nabídli soupeři stoprocentní šanci, kdy hráč Tempa stál před prázdnou brankou, ale netrefil ji.

Od začátku zápasu jsme nedokázali reagovat na soupeřovu hru. Až po několika minutách se začali kluci více hýbat a snažili se zatlačit soupeře před jeho bránou. Vytvořili jsme si některé vyložené gólové šance, ale neproměnili jsme. Soupeř hrál dál velmi dobře jak v obranné fázi, tak i v útočné byl velmi nebezpečný. Na některých našich hráčích byla vidět ještě únava z absolvovaného soustředění, což je omezovalo v podání lepšího výkonu. Do druhé půlky jsme vystřídali sedm hráčů základní sestavy a během dalších deseti minut jsme vystřídali další dva. Herní výkon se však moc nezlepšil a z naší strany to bylo spíše o určité bojovnosti a bránění. Chyběla nám kvalita v kombinaci i v přesnosti nahrávek. Ačkoliv se nám moc nedařilo, tak po ojedinělé akci došlo k průnikové přihrávce středem obrany soupeře, kde si naběhl hráč Vlašánek a dal branku.

Kdo si myslel, že nás branka postaví na nohy a bude více motivovat ke zlepšení celkové hry, tak se nedočkal. Kluci sice bojovali, ale soupeř byl kombinačně lepším týmem a stále ohrožoval naší branku. S blížícím koncem zápasu jsme skórovali podruhé, kdy se za nás trefil nový hráč na zkoušku Phellipe Addo. Ujali jsme se vedení 2:1 a zápas jsme dohráli pod tímto konečným výsledkem. Sice jsme vyhráli, ale předvedeným výkonem si soupeř zasloužil minimálně remízu. Z naší strany to nebyl povedený zápas, ale na druhou stranu je dobré, aby si kluci zahráli i takové zápasy, kde se jim nebude dařit herně a bude třeba více bojovat a mít i trochu štěstí v konečném výsledku. Pevně věřím, že další zápasy budou z naší strany herně lépe zvládnuté.

Sestava : Báča - V. Novák, Cír, Vlašánek, Marek - Vohralík, Růžek, Bartoš - Tatar, Melichar, Trávníček

Střídali: Buk, Hnízdil, Gecov, Nápravník, Novotný, Lojek, Frank, Nedvěd, Cafourek, Addo.

Branky: Vlašánek, Addo.